Zmiany wprowadzane w serwisie Marka Zuckerberga nie wszystkim się podobają. Niektórzy są zdania, że większość z nich jest kompletnie bezużyteczna. A teraz pojawiła się kolejna zmiana, czy to samo można będzie powiedzieć o niej. Właśnie jest testowana.

Mowa o innowacji, jaką są prywatne komentarze. Zapewne wiele razy korzystaliśmy z funkcji publikowania postów wyłącznie dla wybranych znajomych. W przypadku komentarzy będzie dostępna podobna funkcja.
Facebook testuje właśnie opcję kierowania napisanych komentarzy tylko do osób, które sami wybierzemy. Po kliknięciu kłódki widocznej na poniższym zrzucie ekranu powinny się pojawić cztery możliwości do wyboru:

- wpis widoczny tylko dla właściciela wpisu i znajomych
- komentarz zauważalny przez autora posta i komentarza
- treść widoczna tylko dla znajomych
- post publiczny

Czy taka opcja jest potrzebna? Niech tę kwestię każdy oceni indywidualnie, ale na pewno jej obecność nie powinna nikomu specjalnie przeszkadzać, a niektórych może ucieszyć. Nie wiadomo jednak, kiedy (i czy w ogóle) taka nowość wejdzie w życie. Można jednak zakładać, że opcja będzie wkrótce dodana, bo Facebook bardzo często serwuje nam nowe możliwości.